Nadstawne

W przypadku zastosowania rolet nadstawnych, decyzja o ich wyborze powinna zostać podjęta na etapie projektowania budynku lub w momencie montażu, odpowiednio dostosowanej wymiarami stolarki okiennej w budynkach już istniejących. Decydując się na zastosowanie rolet nadstawnych, architekt powinien powiększyć wysokość otworu okiennego o określony wymiar skrzyni rolety.

 

Montaż rolety wykonywany jest w dwóch etapach. W pierwszej kolejności roleta montowana jest do okna a następnie taki zestaw instalowany jest w otworze okiennym.
Skrzynię rolety nadstawnej DK-RNB można zabudować całkowicie, wówczas nie będzie ona widoczna.
Możliwa jest także zabudowa częściowa lub pozostawienie skrzyni bez zabudowy umożliwiające wykończenie rolety szeroką paletą oklein.

Rolety nadstawne możemy wyposażyć dodatkowo w moskitierę całkowicie zwijaną do skrzyni rolety.

W zależności od warunków klimatycznych system przewiduje wkładki wykonane ze styropianu lub neoporu. Rozwiązaniem zalecanym w krajach umiarkowanej strefy klimatycznej są wkładki neoporowe. Neopor jest tworzywem wykonanym z nowoczesnych materiałów izolacyjnych z dodatkiem grafitu, który pochłania i odbija promieniowanie cieplne. W rezultacie znacznie poprawia właściwości izolacyjne w stosunku do styropianu (nawet o 20%!).

STEROWANIE STANDARDOWE

Rolety nadstawne standardowo są sterowane ręcznie za pomocą zwijacza taśmy.

Zwijacz taśmowy. Zwijacz ręczny na taśmę stosowany w roletach o powierzchni do 3m2.