Moskitiery

OSŁONY – MOSKITIERY

Moskitiery to funkcjonalne i estetyczne osłony okien i drzwi wykonane z gęstej siatki chroniące wnętrza budynku przed owadami. Włókno węglowe, z którego wykonana jest siatka moskitiery jest odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Cztery rodzaje moskitier dostępnych w ofercie DAKO, umożliwia dobór odpowiedniego rozwiązania do potrzeb każdego Klienta.

 

Moskitiera okienna ramkowa DK-MO spełnia swoje zadanie od wczesnej wiosny do jesieni. Moskitiera montowana jest do futryny okna za pomocą uchwytów obrotowych. Ramy są zbudowane z profilu aluminiowego w dwóch wariantach: z „płetwą”, przylegającą do ramy okna oraz bez „płetwy”, z kieszenią na uszczelkę szczotkową. Wariant drugi stosowany jest przy całkowicie zabudowanej ramie okiennej lub gdy na oknie zamontowana jest roleta.

System umożliwia współpracę z większością profili okiennych. Do montażu oferowane są zaczepy bezinwazyjne w pięciu wielkościach. Jesienią moskitierę należy zdemontować, oczyścić i przechować do następnego sezonu w celu przedłużenia jej żywotności.

 

MONTOWANA W ROLECIE

W systemach rolet: DK-RZO, DK-RZP, DK-RZS oraz DK-RNB, DK-RNC oferujemy również wersję z moskitierą zwijaną wraz z roletą do skrzynki roletowej.

 

 

 

DRZWIOWA

Moskitiera drzwiowa stosowana do drzwi balkonowych, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej.
Wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową na całym obwodzie moskitiery, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz.
Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.

 

ZWIJANA

Moskitiera zwijana występuje zarówno w wersji poziomej jak i pionowej. Znajduje zastosowanie w oknach oraz drzwiach balkonowych. Prowadnice oraz mechanizm sprężynowy pozwalają zwijać i rozwijać moskitierę do kasety.

Dzięki zastosowaniu spowalniacza, siatka moskitiery jest płynnie zwijana do kasety co chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.

PRZESUWNA
System moskitiery ramkowej przesuwnej DK-MP ma zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych. Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. W dolnej części zastosowana jest rolka jezdna z mechanizmem, umożliwiającym płynną regulację kąta pochylenia każdego ze skrzydeł. Szeroki wybór szyn jezdnych pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na niemal wszystkich typach drzwi. System gwarantuje także bezkolizyjną współpracę z roletami zewnętrznymi. W systemie wykorzystano hamulec spowalniający ruch skrzydła w krańcowym położeniu oraz zderzak, zapobiegający uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną.
Dostępność elementów wyposażenia opcjonalnego w wybranych produktach DAKO możesz sprawdzić kontaktując się z NAMI.