Indywidualny dobór okien

Nie ma dwóch takich samych domów, a każde pomieszczenie ma swoją specyfikę. Fabryka Okien DAKO jako pierwsza w Polsce prezentuje kompleksowy system Indywidualnego Doboru Okien, w ramach którego każdy dom i pomieszczenie jest traktowane w pełni indywidualnie.

KAŻDY DOM JEST INNY

Czym jest indywidualny dobór okien?

Aby zastosować w budynku Indywidualny Dobór Okien bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki, wpływające na wybór optymalnych rozwiązań technologicznych dla każdego pomieszczenia. Najważniejsze z nich to kondygnacja, nasłonecznienie, lokalizacja źródeł hałasu oraz rodzaj pomieszczenia.

.

KONDYGNACJA

Według statystyk policyjnych okna parterowe są dużo bardziej narażone na działania włamywaczy niż okna położone na wyższych kondygnacjach. Dotyczy to zwłaszcza okien balkonowych. Z kolei okna położone na wysokości narażają najmłodszych mieszkańców na ryzyko przypadkowego wypadnięcia podczas zabawy.

Odpowiednio dobrane okucia okienne i dodatki pomagają zminimalizować te zagrożenia, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców.

NASŁONECZNIENIE

W zależności od elewacji, okna poddane są mniejszemu lub większemu działaniu słońca. To przekłada się bezpośrednio na ilość światła i promieniowania UV wpadającą do pomieszczeń oraz na ich nagrzewanie się. W efekcie pomieszczenia mniej nasłonecznione wymagają dogrzewania i doświetlania światłem sztucznym, a przebywanie w bardziej nasłonecznionych może być w lecie bardzo niekomfortowe.

  • Rozwiązaniem problemów z poziomem nasłonecznienia jest montaż szyby regulującej ilość światła docierającego do wnętrza.

HAŁAS

Hałas wywołany przez ruchliwe ulice oraz inne źródła potrafi znacznie obniżyć komfort mieszkania w wymarzonym domu. Wpływa ujemnie na jakość snu i rzutuje na ogólne samopoczucie. W elewacjach narażonych na działanie fal akustycznych najsłabszym ogniwem, przepuszczającym dźwięki do wnętrza są okna.

  • Dzięki zastosowaniu szyb akustycznych, następuje redukcja hałasu dostającego się do wnętrza i poprawa komfortu mieszkańców.
    .

RODZAJE POMIESZCZENIA

Każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, wynikającą z jego funkcji. Od sypialni oczekujemy doskonałego mikroklimatu podczas odpoczynku, a pokój dziecięcy powinien być wolny od wszelkich zagrożeń. Salon to miejsce reprezentacyjne, w którym estetyka odgrywa kluczową rolę, a łazienka i kuchnia są wyjątkowo narażone na działanie wilgoci.

  • Precyzyjne dopasowanie okna pozwala w pełni spełnić oczekiwania wobec konkretnego pomieszczenia oraz eliminuje typowe dla niego, niekorzystne zjawiska.

Sprawdź przykładowe konfiguracje Indywidualnego Doboru Okien

1. Okna do pokoju dziecięcego – Maksymalne bezpieczeństwo

STOSUJEMY:

Okucie – Tiltfirst
Szyba – 4/14/4/14/33.1
Klamka – TBT z kluczykiem

Ochrona przed wypadnięciem
Ochrona przed skaleczeniem

W zastosowanym okuciu obrót klamki powoduje uchylenie skrzydła, a nie jego otwarcie. Aby w pełni otworzyć okno trzeba ustawić klamkę w pozycji pionowej. Dodatkowym zabezpieczeniem jest klamka z kluczykiem: w zakluczonym oknie działa jedynie funkcja uchylania skrzydła. Wewnętrzna szyba ciepłego pakietu zespolonego zabezpiecza przed skaleczeniem w przypadku rozbicia.

2. Okna od strony ulicy – Cisza i spokój

STOSUJEMY:

Okucie – Comfort
Szyba – 44.2/12/6/12/6

Skuteczne pozyskiwanie ciepła słonecznego
Naturalne doświetlenie

System wietrzenia szczelinowego zastosowany w oknie pozwala bezpiecznie i komfortowo eliminować wilgoć powstającą w wyniku prac kuchennych. Zastosowane okucie zachowuje podczas wietrzenia podwyższoną klasę antywłamaniowości. Wietrzenie nie wymaga przy tym otwierania ani uchylania okna skutkującego wpuszczeniem hałasu do wnętrza. Ochronę przed uciążliwymi odgłosami otoczenia zapewnia akustyczna szyba, o wysokiej klasie antywłamaniowości P4.
.

3. Okna do salonu – Wyjątkowa klasa i elegancja

STOSUJEMY:
Okucie – Select
Szyba – 44.4/14/4/14/4

Wyjątkowa estetyka
Podwyższone bezpieczeństwo

W oknie zastosowano innowacyjne okucie z niewidocznymi z zawiasami, zapewniające wyjątkową estetykę wnętrza. Dla większego bezpieczeństwa, okucia wzbogacono o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe. Szyba w pakiecie posiada wysoką klasę antywłamaniowości P4. Wykorzystany pakiet szybowy filtruje wysokoenergetyczne frakcje promieniowania słonecznego i promieniowanie UV.
.

4. Okna do sypialni – Komfortowy i zdrowy sen

STOSUJEMY:
Okucie – Comfort
Szyba – 4/18/4/18/4

Ciche i energooszczędne wietrzenie
Pozyskiwanie naturalnego ciepła i światła

W oknie zastosowano system wietrzenia szczelinowego, pozwalający cicho i oszczędnie wietrzyć pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w sypialni, gdzie możliwość zapewniania właściwego mikroklimatu jest czynnikiem wpływającym na jakość snu. Zastosowana szyba pozwala wykorzystać energię słoneczną oraz przepuszcza znacznie więcej światła. Ma to duże znaczenie przy ekspozycji północnej, charakteryzującej się mniejszym doświetleniem.